Aktywna jesień – rowerem przez Bory Tucholskie
Aktywna jesień – rowerem przez Bory Tucholskie

Bory Tucholskie są piękne o każdej porze roku. Jednak to właśnie jesienią są magiczne. Feeria barw, kojąca cisza i szum wiatru… Z dala od zgiełku, z dala od tłumów… można podziwiać malowniczy krajobraz i snuć plany na przyszłość. Jesteś wielbicielem aktywnego wypoczynku? Koniecznie zabierz ze sobą rower lub wypożycz na miejscu w Notera Hotel SPA. Czy wiesz, że to właśnie tu czeka na Ciebie blisko 165 km ścieżek rowerowych, a Kaszubska Marszruta to jedna z najatrakcyjniejszych tras?

Kaszubska Marszruta – jaką trasę wybrać?

Kaszubska Marszruta to system szlaków rowerowych zlokalizowanych na terenie powiatu chojnickiego. Trasy te zostały zaprojektowane tak, by zachęcać do aktywnego wypoczynku całe rodziny. Podczas wyprawy można odkrywać prawdziwe bogactwo przyrody. Jeziora lobeliowe,torfowiska, bór bagienny, dąb Bartuś, czy wyłuszczarnia szyszek w Klosnowie to tylko niektóre z nich. Do wyboru są szlaki o zróżnicowanym stopniu trudności.

  • Spotkanie z Bartusiem – to trasa stosunkowo łatwa, którą szczególnie polecamy rodzinom z dziećmi. Prowadzi szlakiem Piła-Młyn do jeziora Kacze Oko, okalającego ten słynny pomnik przyrody.
  • Za siedmioma jeziorami to propozycja dla wytrwałych  rowerzystów. Trasa o długości 50 km prowadzi po leśnych, piaszczystych drogach, wzdłuż siedmiu, z dwudziestu jeden jezior
    znajdujących się na terenie Parku Narodowego Bory Tucholskie. Podczas wycieczki można podziwiać wydmy śródlądowe, pomniki przyrody, jeziora lobeliowe, torfowiska i bór bagienny.
  • Jezioro Niedźwiedzie to z kolei niezwykle malownicza, miejscami piaszczysta trasa, prowadząca do jeziora Niedźwiedź. Jezioro Niedźwiedź, potocznie nazywane Chojniczki, to odpływowe jezioro wytopiskowe leżące na terenie Równiny Charzykowskiej. Jezioro znajduje się w otulinie Parku Narodowego Bory Tucholskie. Akwen otoczony jest przez wzniesienia porośnięte lasem sosnowym. Latem to ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Chojnic.

Notera Hotel SPA dla rowerzystów

Specjalnie z myślą o rowerzystach przygotowaliśmy pakiet „Czas na Rower”. Sam decydujesz na jak długo chcesz zostać. My gwarantujemy Ci pełen komfort podczas pobytu – nocleg w pokoju z tarasem, zdrowe i pyszne śniadanie, drugie śniadanie na wynos, by nie zabrakło Ci energii podczas rowerowej wyprawy. A wieczorem… możesz zrelaksować się w naszym SPA z basenem, saunami i jacuzzi lub wybrać Strefę Rekreacji i zagrać w bilard, bowling, piłkarzyki lub tenis stołowy.

Odkryj jak piękne są Bory Tucholskie jesienią!

Posty powiązane

X