Floating - nowy sposób na relaksCo to jest floating?

Floating, znany jako terapia R.E.S.T. (Restricted Environmental Stimulation Therapy) to terapia polegająca na unoszeniu się na powierzchni wody nasyconej solą Epsom. Podczas sesji floatingowej bodźce zewnętrzne są ograniczone do minimum, temperatura wody wynosi około 35°C, a w tle słychać muzykę, która pomaga osiągnąć stan relaksu. Twórca floatingu, wybitny neurolog Dr John C. Lilly, uważał, że terapia ta jest głęboko relaksująca i ułatwia odkrycie odmiennych stanów naszej świadomości.

Dlaczego warto skorzystać z floatingu?

Floating nie tylko ułatwia osiągnięcie stanu pełnego relaksu, ale także pomaga eliminować stres i napięcie, sprzyja kreatywnemu myśleniu, korzystnie wpływa na koncentrację i pamięć. Floating przyspiesza proces rehabilitacji, łagodzi stany zapalne i bóle pleców, mięśni, stawów, wzmacnia układ odpornościowy. Co ciekawe, jedna sesja floatingu to odpowiednik aż czterech godzin głębokiego snu.


Czy floating jest dla każdego?

Coraz więcej osób na całym świecie odkrywa korzyści płynące z floatingu. To doskonała forma terapii niemal dla każdego. Sesje floatingowe szczególnie polecane są osobom wykonującym stresującą pracę (biznesmeni, lekarze, prawnicy), osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa, migreną, kobietom w ciąży i sportowcom. Z floatingu korzystają m.in.: NASA, klub piłkarski A.C. Milan, czy Australian Institute of Sport.

Posty powiązane

X