jak być eko na co dzień?


 jak być eko na co dzień?

Zmiany klimatyczne postępują w zastraszającym tempie. Pogarsza się jakość powietrza, którym oddychamy, zmniejsza ilośc wody zdatnej do picia, coraz częściej grożą nam upały, susze i pożary.

Przedstawiciele Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatycznych (IPCC) nie mają wątpliwości, że negatywne zjawiska występujące w środowisku naturalnym z coraz większym nasileniem – m.in. ekstremalne upały, ulewne deszcze, susze, pożary, podnoszenie poziomu mórz, zakwaszanie oceanów stanowią zagrożenie dla dobrostanu ludzi i naszej planety.

Według ostatniego raportu przygotowanego przez Międzyrządowy Zespołu ds. Zmian Klimatycznych (IPCC) również nam, mieszkańcom Polski grożą problemy z dostępnością wody pitnej, niszczycielskie susze i ekstremalne zjawiska pogodowe. Wśród tych ostatnich zwrócono uwagę przede wszystkim na dotkliwe upały i powodzie.

Ziemia to nasz dom, dlatego tak ważne jest, by każdy z nas zaczął dbać o to, abyśmy jak najdłużej mogli się nim cieszyć.

Powiesz, no tak, ale przecież ja nic nie mogę… To wielkie fabryki i koncerny odpowiadają za zanieczyszczenie naszej planety…Tak naprawdę jednak, każdy z nas ponosi za to odpowiedzialność. Zastanawiasz się, co Ty możesz zrobić dla Ziemi? Podpowiadamy!

Sprawdź nasze 10 wskazówek jak być bardziej eko na co dzień:

  • Idziesz na zakupy? Weź płócienną torbę. Zrezygnuj z foliowych siatek. Czy wiesz, że plastik rozkłada się nawet 1000 lat!
  • Myjesz zęby / bierzesz prysznic? Nie marnuj wody – zakręć kran!
  • Kupujesz wodę w butelkach? Zainwestuj w domowy filtr do wody, by bezpiecznie móc pić wodę z kranu
  • Zamiast wszędzie jeździć autem wybierz rower lub spacer
  • Segreguj śmieci – czy wiesz, jak robić to prawidłowo?
  • Zastanów się, czy potrzebujesz – przed każdym zakupem odpowiedz sobie na pytanie: Czy na pewno to potrzebuję?
  • Sprawdzaj skład ubrań – wybieraj te z naturalnych materiałów. Unikaj syntetyków. Czy wiesz, że aż 35% pierwotnych cząstek mikroplastiku pochodzi z naszych pralek, w skutek prania odzieży z materiałów syntetycznych?
  • Zamiast wyrzucać / kupować nowe – oddaj do naprawy
  • Nie marnuj jedzenia – planuj jadłospis i zakupy
  • Jeśli możesz – kupuj lokalnie. Wspieraj małych producentów żywności.

W Notera Hotel SPA wierzymy, że nawet małe działania na rzecz ochrony środowiska są ważne. Dlatego edukujemy naszych Gości i wdrożyliśmy proekologiczny program „Lepsze małe kroki dziś niż wielkie kiedyś” w który Ty również możesz zaangażować się podczas pobytu w naszym hotelu.

Razem możemy więcej:)

Posty powiązane

X