Jesteśmy Eko! Dołączyliśmy do społeczności www.posadzimy.pl


Jesteśmy Eko! Dołączyliśmy do społeczności www.posadzimy.pl

Drzewa… rosną wokół nas, codziennie mijamy je, przechodzimy obok… ale czy wiesz tak naprawdę, dlaczego są nam potrzebne? Co by się stało, gdyby zabrakło nam drzew?

Czy zastanawiałeś się kiedyś co nam dają drzewa?

Drzewa dają tlen, bez którego nie byłoby możliwe życie na Ziemi. W ciągu roku wytwarzają one około 26 mld ton tlenu. Już 50 drzew wystarczy, by zapewnić tlen dla 33 osób przez cały rok. To drzewa chronią nas przed upałem latem, dając cień i schronienie. Stanowią również naturalny filtr ochronny pochłaniając negatywne substancje – m.in. dwutlenek węgla czy dwutlenek siarki. 50 drzew pochłania około 300 kg dwutlenku węgla w ciągu roku. Ze względu na swoje właściwości drzewa stanowią doskonałą ochronę przed powodziami, niwelują też skutki suszy i skutecznie tłumią hałas.

Czy słyszałeś kiedyś o dendroterapii? Spacer w lesie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie – w lesie jest do 70 razy mniej chorobotwórczych zarazków. Leśne powietrze sprzyja regeneracji organizmu, a dendroterapia, czyli przytulanie się do drzew, jest od lat polecana przez specjalistów medycyny naturalnej.

Reasumując: drzewa = życie.

Jak wspólnie możemy dbać o drzewa?

My już zrobiliśmy pierwszy krok. Dołączyliśmy do społeczności www.posadzimy.pl Udział w tym projekcie pozwala w prosty i szybki sposób sadzić drzewa. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy Ci komputer i dostęp do internetu. Na stronie www.posadzimy.pl wybierasz ile drzew chcesz posadzić, klikasz i dokonujesz przelewu. Po realizacji transakcji otrzymujesz certyfikat z podziękowaniem i szczegółowymi informacjami. Dowiesz się ile m2 lasu posadziłeś, dla ilu osób rocznie posadzone przez Ciebie drzewa produkują tlen i jaką ilość CO2 pochłaniają w ciągu roku.

Czas na Ciebie. Dołącz do nas i wspólnie zadbajmy o nasze zdrowie i planetę!

Chcesz razem z nami posadzić drzewa? Przejdź na stronę – www.posadzimy.pl

Posty powiązane

X