Morsowanie – chwilowa moda czy styl życia?
Z roku na rok przybywa miłośników morsowania. Na czym polega fenomen morsowania i czy jest to aktywność dla każdego?

Na czym polega morsowanie?

Morsowanie, czyli zanurzenie lub krótka kąpiel w zimnej wodzie, można uprawiać w morzu, jeziorze lub rzece, gdy temperatura spada poniżej 5◦ C. To doskonała forma rekreacji zyskująca coraz większe grono zwolenników. Główną zaletą morsowania jest zwiększenie odporności organizmu. Krótkotrwałe przebywanie w zimnej wodzie poprawia także krążenie krwi, co korzystnie wpływa na kondycję skóry i zwiększenie wydolności układu sercowo-naczyniowego. Osoby regularnie uprawiające morsowanie zgodnie twierdzą, że poprawie uległo ich samopoczucie i ogólna kondycja. Morsowanie to także budowanie relacji z ludźmi, wspólna pasja i mnóstwo radości.

Jak przygotować się do morsowania?

Na początek warto zacząć regularnie korzystać z zimnego prysznica, co pozwoli przyzwyczaić organizm do chłodniejszych temperatur. Nie zaleca się rozpoczynania przygody z morsowaniem zimą, gdy temperatura spada poniżej 0◦ C, a raczej jesienią. Niektórzy twierdzą, że do korzystania z zimnych kąpieli w morzu lub jeziorze wystarczy strój kąpielowy, koc lub ręcznik. Warto jednak zaopatrzyć się w czapkę, neoprenowe buty i rękawiczki, po to, by zbyt szybko nie wychłodzić ciała.


Kto nie powinien morsować?

Przed rozpoczęciem morsowania powinno wykonać się podstawowe badania lekarskie, by wykluczyć problemy kardiologiczne. Morsowania nie powinny próbować osoby z nadciśnieniem, chorobami układu krążenia, epilepsją, boreliozą i chorobami serca.

Morsowanie w Jeziorze Charzykowskim

Personel Notera Hotel SPA to grono prawdziwych zwolenników zdrowego stylu życia, którzy w okresie jesienno-zimowym regularnie korzystają z morsowania i zachęcają gości do wypróbowania tej formy aktywności podczas pobytu. Jedynym warunkiem jest odrobina odwagi, by spróbować i brak przeciwwskazań zdrowotnych. Polecamy!

Posty powiązane

X