Odkryj zalety pływania na deskach SUP!Odkryj zalety pływania na deskach SUP!

Jak na najwyższych standardów kurort przystało, Notera Hotel SPA posiada w swojej ofercie rekreacyjnej deski sup marki Uone, służące do pływania na wodzie z wiosłem. Właściciele tego przepięknego obiektu przekonali się do zalet supów, wprowadzając je do oferty już w 2019 roku.

Jakie korzyści przynosi pływanie na deskach SUP?

  • Wszechstronność! Na deskach SUP można nie tylko pływać w pozycji siedzącej, klęczącej, leżącej, ale także przeprowadzić trening aerobowy czy jogę. Można również wziąć udział w zawodach lub przeciągać deskę SUP za jednostką z napędem motorowym. Deska SUP może być używana jako bezpieczna platforma do zabawy dla dzieci – spychanie się do wody balansem ciała – koniecznie spróbujcie!
  • Widoczność! Po pierwsze bezpieczeństwo – w przypadku pływania po akwenach z dużymi jednostkami, pływając na stojąco jesteś bardziej widoczny niż pływając na siedząco. Druga kwestia to widoki, które rozpościerają się przed Tobą, aż po horyzont z wysokości ca. 2 m. Siedząc z pewnością nie zauważysz tego, co zarejestrują Twoje oczy stojąc na desce SUP.
  • Mobilność! Na desce SUP można pływać po szlakach wodnych, o których istnieniu nie miałeś w ogóle pojęcia – w skrajnych przypadkach wystarczy zaledwie 8-10 cm wody. Deski SUP dostępne w Notera Hotel SPA, ze względu na swoją pneumatyczną konstrukcje, nie ograniczają Was do użytku tylko i wyłącznie na Jeziorze Charzykowskim – chociaż musicie nam zaufać jest przepiękne!
  • Dodatkowe korzyści – możliwość opalania się podczas pływania, czy wykonywanie podświadomego treningu na supie.
  • Doskonały trening! Podczas pływania na desce SUP stymulowane są do pracy mięśnie całego organizmu, w tym tak ważne dla prawidłowego funkcjonowania, mięśnie głębokie – głównie nóg, które stabilizują całą pozycję ciała. Przy ruchu wiosłem zaczyna pracować również górna część mięśni naszego organizmu, w tym mięśnie obręczy barkowej, klatki piersiowej, pleców, rąk i brzucha. Czy wiesz, że podczas treningu interwałowego na desce SUP można spalić nawet do 1200 kcal w ciągu godziny?

Koniecznie spróbuj pływania na deskach SUP podczas pobytu w Notera Hotel SPA!

Posty powiązane

X