Talasoterapia - sposób na stresTalasoterapia – sposób na stres

Czy wiesz, że długotrwały stres niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu i może prowadzić do niedoborów kluczowych minerałów i pierwiastków śladowych? Siedzący tryb życia, spożywanie wysoko przetworzonych produktów, brak aktywności fizycznej i równowagi pomiędzy pracą a wypoczynkiem… wszystko to wpływa na ogólny stan zdrowia każdego człowieka.

Czujesz się zestresowany? Zmęczony? Brakuje Ci sił i energii? Przekonaj się o dobroczynnym działaniu talasoterapii!

Co to jest talasoterapia?

Talasoterapia to określenie, które powstało z połączenia dwóch greckich słów „thalassa”, czyli morze i „therapea” – pielęgnacja. Talasoterapia to jedna z form leczenia uzdrowiskowego, bazująca na dobroczynnym działania składników pochodzenia morskiego. W zabiegach opartych na talasoterapii wykorzystuje się morską wodę, piasek. algi, muł, błoto i glony. Woda morska zawiera duże stężenie soli i substancji mineralnych, które korzystnie wpływają na ogólną kondycję organizmu. Natomiast algi morskie są bogate w mikro i makroelementy i skutecznie wygładzają, odżywiają i oczyszczają skórę. Zabiegi oparte na talasoterapii są niezwykle pomocne w zwalczaniu wielu dolegliwości.

Kto może korzystać z talasoterapii?

Talasoterapia pozytywnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Chcesz zregenerować siły? Odpocząć? Talasoterapia będzie doskonałym wyborem! Zabiegi talasoterapii polecane są szczególnie osobom zmagającym się z defektami skóry, cellulitem, ale także wszystkim, którzy żyją w ciągłym biegu, są zestresowani i przemęczeni.

Talasoterapia –  energia wody i minerałów

To rytuał SPA wykorzystujący oceaniczne minerały, wapń i magnez, pozyskiwany z alg. Pomaga w walce ze stresem, wyrównuje niedobory minerałów w organizmie i pozytywnie wpływa na jakość snu. Rytuał ten składa się  z 4 etapów – oceanicznego peelingu, masażu magnezowego, nałożenia maski i balsamu. Efekt – zrelaksowane ciało i umysł, uzupełnione niedobory minerałów.

Koniecznie spróbuj podczas pobytu w Notera Hotel SPA!

Posty powiązane

X